Pomarańczowy Dzień

Pomarańczowy dzień w przedszkolu.
4.10.2017r. w grupie IV "Podróżnicy" dzieci obchodziły Urodziny Marchewki. W tym celu były tance, zabawy i bajki marchewkowe oraz starszaki samodzielnie tarły marchewkę na surówkę. Mniam surówka wszystkim bardzo smakowała. Brawo starszaki.

13 października wspominamy jako soczyście kolorowy dzień, w którym nie zabrakło atrakcji pod hasłem: Święto dyni! Dzieci dowiedziały się dlaczego warto jeść dynię, ile wspaniałych witamin zawiera i jakie potrawy można przygotować z tego warzywa. Przedszkolaki jadły suszone pestki dyni i poznawały warzywa wielozmysłowo. Rywalizowały o to, kto znajdzie najwięcej pestek, kto szybciej będzie toczył dynię do mety oraz, który okaz jest największy, najpiękniej wybarwiony, najbardziej kształtny...