Poznajemy muzeum

Przedszkolaki w muzeum.

29 listopada przedszkolaki z grupy III udały się na wycieczkę do Pałacu Zygmunta Starego, aby poznać bliżej historię naszego miasta, zobaczyć dawne wystroje wnętrz, meble gdańskie, strój rycerski i wiele wiele innych eksponatów. Dzieci zwiedziły wszystkie piętra budynku, wpatrywały się w postaci Królowej Bony, Zygmunta Starego i wyobrażały sobie jak wyglądały królewskie uczty. Dowiedziały się także jak traktowano nieuczciwych służących i dlaczego szlachta nie chciała   wyjeżdżać z Piotrkowa. Zaskakujący okazał się widok dawnych dziecięcych zabawek w tym "prababki" słynnej lalki Barbie. Miłym zaskoczeniem było także zwiedzenie aktualnej wystawy rękodzieła przedstawiającej rozmaite wzory dziadków do orzechów.

5 grudnia 2017r. dzieci z grupy IV "Podróżnicy" uczestniczyły w lekcji muzealnej " Opowiesci o Piotrkowie". Poznały legendy: O naszyjniku królowej Jadwigi, Zatopionych dzwonach, O Władysławie Łokietku oraz O starej chałupie. Ponadto dzieci obejrzały interesująca wystawę
" Dziadek do orzechów" Na zakonczenie zajęć Dziadek do orzechów podarował każdemu przedszkolakowi magicznego orzecha.